Budka dla ptaków typ D

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 60,00 zł 60.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni
Ocena: 0
Producent: -
Kod produktu: BD-4
Pin It

Opis

BUDKA TYPU D


Budka D to w naszych ogrodach, parkach, sadach, miedzach i lasach ekwiwalent starych dziuplastych drzew, rzadkiego elementu przyrody w obecnych czasach. Ten rodzaj budki jest przeznaczony dla ptaków wielkości kawki, czyli m. in. rzeczonej kawki, dudka, siniaka, kraski, włochatki, ale z powodzeniem lęgną się w nich również szpaki, pleszki i kowaliki.
Budki D wieszamy na drzewach, lub jeżeli przeznaczone są jako rekompensata utraconych miejsc gniazdowania kawki, w remontowanych budynkach - na elewacjach. Z braku naturalnych kryjówek z budek typu D korzystają również wiewiórki, a czasem nietoperze.Gatunki zasiedlające:
kawka
dudek
siniak
kraska
włochatka
pleszka
kowalik


 

Dane techniczne:
Wysokość: 50 cm
Szerokość: 23 cm
Długość: 23 cm
Średnica otworu wlotowego: 85 mm
Grubość ściany przedniej wokół otworu wlotowego: 4 cm
Waga: 7 kg
Długość uchwytu mocującego: 71 cm
Grubość desek: 2 cm


 

Wieszanie:
To gdzie i jak wieszamy ten typ budek zależy od gatunku, dla którego ją przeznaczamy:

1. Kawka - budka powinna wisieć na wysokości od 7 metrów wzwyż. Wieszamy je zarówno na pniach drzew, jak i na elewacjach budynków. Zwłaszcza tych, w których w wyniku termoizolacji kawki utraciły pierwotne miejsca lęgu. Kawka jest gatunkiem towarzyskim, chętnie gniazdującym obok siebie, dlatego budki powinny wisieć w większej liczbie, w odległości 10 - 20 metrów od siebie.
2. Dudek - budki wieszamy w zadrzewieniach śródpolnych, w bezpośrednim sąsiedztwie pastwisk, ugorów lub łąk kserotermicznych. Skrzynki wieszamy na wysokości 4 metrów, minimalny dystans między budkami to 200 m.
3. Kraska - budki te powinny być wieszane na granicy zwartych lasów lub w zadrzewieniach i alejach drzew sąsiadujących z otwartymi łąkami, ugorami i pastwiskami. Na wysokości 5-7 metrów. Niestety kraska to ekstremalnie rzadki ptak lęgowy kraju. Celowe jest wieszanie budek tylko na obszarach jej występowania.
4. Gołąb siniak - ptak ten zasiedla budki D wieszane w obszernych zwartych drzewostanach liściastych (zwłaszcza buczyn). Wieszamy je na wysokości 7- 10 metrów, w grupach po kilka budek. Odległość między zgrupowaniami budek powinna wynosić 20-30 metrów.
5. Włochatka - kolejny leśny gatunek zasiedlający budki typu D. Montujemy je, co ok. kilometr na wysokości od 5- 12 metrów. Dla włochatek budki te wieszamy w lasach iglastych.


Istnieje możliwość do zmiany koloru i impregnacji.
Jesteśmy producentem budek dla ptaków, więc możemy dodawać i modyfikować wszystkie elementy budki według życzenia. Zmiana rozmiaru, sposobu wieszania, wypalonego logotypu to żaden problem. Zapraszamy do kontaktu.


CAŁOŚĆ DOCHODU PRZEZNACZANY NA OCHRONĘ PRZYRODY

Produkty powiązane

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl