Jak założyć łąkę kwietną?
Jak założyć łąkę kwietną?

Poniżej przedstawiamy spis siedmiu kroków które ułatwią Państwu rozpoczęcie przygody z łąkami kwietnymi. Zakładanie łąki kwietnej wymaga odrobiny specjalistycznej wiedzy oraz cierpliwości. Zalecamy kilkukrotne przeczytanie naszych zaleceń przed wzięciem się do pracy.

 

 

 

 

 

 

Niektóre z kroków są rozwinięte w osobnych artykułach. Wystarczy kliknąć pogrubiony tekst.

1)Wybranie miejsca na siew

Najlepiej jakby było to miejsce nasłonecznione z glebą lekko zasadową – większość mieszanek przeznaczone jest na takie tereny. Posiadamy jednak także mieszanki przeznaczone do siania w półcieniu. Zmierz miejsce i określ ile ma metrów kwadratowych.

2) Wybranie mieszanki

Dobierz mieszankę dostosowaną to indywidualnych potrzeb. Pamiętaj o normie wysiewu która może się znacznie różnić. Bogactwo naszych mieszanek pozwoli na realizację najbardziej fantazyjnych pomysłów. Mieszanka jednoroczna to sposób na kolorowy efekt w pierwszym roku a wieloletnia na ograniczenie pielęgnacji i oszczędności.

3) Przygotowanie terenu

Najważniejsze jest pozbycie się innych roślin np. traw. Mogą one zagłuszyć w przyszłości rośliny łąkowe. Wzrusz ziemią i wyrównaj.

4) Mieszanie z wypełniaczem

Nasze mieszanki w większości są czyste i bez wypełniaczy. Aby ułatwić sobie wysiew zmieszaj je np. z wermikulitem w proporcji 1:3 np. 10 g nasiona na 30 g wermikulitu.

5) Siew

Postaraj się równomiernie rozprowadzić nasiona na całym terenie. Możesz zastosować siewniki mechaniczne, ręczne lub siać z ręki na krzyż.

6) Zwałuj lub udepcz powierzchnię

Nie ma nic lepszego niż porządny profesjonalny wał ogrodniczy. Jeżeli go nie posiadasz musi wystarczyć dokładne przydeptanie.

7) Podlej łąkę

Łąka po wysianiu powinna zostać porządnie nawodniona. Ułatwi to kiełkowanie nasion. Dla najlepszego efektu podlewaj łąkę co dwa trzy dni przez pierwsze dwa miesiące.

W razie pytań pozostajemy do dyspozycji www.sklep@lakikwietne.pl

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl