Fundacja Łąka

Sklep jest częścią Fundacji Łąka.

Logotyp Fundacji Łąka

MISJA FUNDACJI

Łąki są ekologiczne, piękne i praktyczne. Łąka to kilkadziesiąt gatunków kwitnących roślin, zamieszkują ją m.in. pszczoły, motyle i ptaki. Łąki są łatwe i tanie w utrzymaniu – nie wymagają nawożenia i podlewania, a ilość koszeń ograniczona jest do 1-2 w sezonie. Łąki ograniczają wpływ człowieka na środowisko – pyłochłonne rośliny zmniejszają zanieczyszczenie powietrza i zatrzymują cenną wodę w glebie. A do tego wszystkiego są po prostu piękne! Zastępując nudne trawniki, łąki kwietne mogą stać się pożyteczną oazą bioróżnorodności w przestrzeni miejskiej.


 

Łąka jest EKOLOGICZNA

Siejąc łąki kwietne, wspieramy przyrodę. Łąki przyciągają pszczoły, motyle i ptaki szukające pożywienia oraz schronienia. Łąki mogą być oazą spokoju w miastach dla ludzi oraz roślin i zwierząt znajdujących tu swoje miejsce do życia. Łąki pomagają zachować cenną wodę tam, gdzie jest potrzebna oraz zatrzymują pyły tworzące smog. 

 

Łąka jest PRAKTYCZNA

Dobrze wykonana łąka kwietna jest mało wymagająca. Nie potrzebuje  podlewania i nawożenia, a liczba koszeń jest ograniczona do 1-2 w ciągu roku. To zmniejsza hałas i wydatki na utrzymanie terenów zielonych. Łąki kwietne mogą stanowić istotny element zieleni na osiedlach, w parkach, pasach drogowych czy torach tramwajowych. Łąkę można uprawiać nawet w skrzynce balkonowej. 

 

Łąka jest PIĘKNA

Łąki kwietne to miejsca pełne życia. Dostępność pokarmu przyciąga pożyteczne owady i ptaki, a kwitnące rośliny zachwycają barwami i zapachami. Ich wygląd zmienia się dynamicznie wraz z porami roku. Łąkę można stworzyć na każdym skrawku terenu, zapraszając kolor, dźwięk i zapach do naszego otoczenia. 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl