Nowości
Zrób ten zielnik!
Zrób ten zielnik!
34,90 zł
szt.

Budka dla ptaków typ A

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 32,00 zł 32.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

BUDKA TYPU A


Klasyczna budka dla sikor. Model opracowany na podstawie badań prof. Jana Sokołowskiego. Łatwa w montażu i chętnie zasiedlana przez ptaki. Budka typu A to zdecydowanie najlepsza inwestycja w naszym ogrodzie. Niemal na pewno zostanie zasiedlone przez ptaki śpiewające, których podstawą diety są bezkręgowce, w tym naprzykrzające się, gryzące i pożerające nasze rośliny.
Niewielkie gabaryty budki pozwalają na zamontowanie jej zarówno na drzewach starszych, jaki i młodszych (m.in. drzewach owocowych), z użyciem specjalnych tyczek, a także na elewacjach budynków. W ogrodzie budka ta spełni rolę niewielkiej dziupli lub wnęki w pniu, która jest podstawowym miejscem na gniazda drobnych ptaków śpiewających.
Najczęstszymi ptakami lęgnącymi się w tego typu budce są sikora bogatka, modraszka (sikora modra), wróbel i mazurek. W rozległych ogrodach i starych parkach do ptaków tych dołączają również muchołówka żałobna i pleszka, a w lasach rzadziej sosnówka i czubatka. Dużą zaletą budki typu A jest to, że zasiedlające ją ptaki są stosunkowo mało płochliwe, szybko oswajają się ze stałą obecnością ludzi i pozwalają na wiele fascynujących obserwacji ornitologicznych.Gatunki zasiedlające:
sikora bogatka
sikora modraszka
mazurek
wróbel domowy
muchołówka żałobna
pleszka
sikora sosnówka
sikora czubatkaDane techniczne:
Wysokość: 34 cm
Szerokość: 15 cm
Długość: 15 cm
Średnica otworu wlotowego: 38 mm
Grubość ściany przedniej wokół otworu wlotowego: 6 cm
Waga: 3,5 kg
Długość uchwytu mocującego: 52 cm
Grubość deski: 2 cm
Deska surowa sosnowaWieszanie:
Wysokość i miejsce wieszania tego typu budek zależy od gatunku, na którym nam zależy. Budki umieszczone na elewacji najchętniej zajmują mazurki i wróble.  Budki wieszane na drzewach zajmują sikory i pleszki. Budki te wieszamy na wysokości od 2 do 5 metrów.
Wybierając miejsce pamiętajmy również, aby budka wisiała w pionie. Nie może być wystawiona na pełne słońce, a na elewacji w żadnym wypadku nie może wisieć od południowej lub zachodniej strony. Zanim powiesimy budkę sprawdźmy czy w jej pobliżu żadnej gałęzi lub innej rzeczy, która mogłaby ułatwić dosadnie się w jej pobliże kotów lub kun.
Sikory są gatunkami terytorialnymi, dlatego minimalny odstęp między budkami w lasach powinien wynosić 20 m. mazurki i wróble zdecydowanie lepiej znoszą wzajemną bliskość, a powieszone blisko siebie budki mogą stać się małą „kolonią lęgową”. Jednak o tym ile budek zostanie zasiedlonych zdecyduje zasobność środowiska. W ogrodach możemy pominąć tę zasadę, kilka budek lęgowych tego typu obok siebie może zostać z powadzeniem zamieszkanych przez różne gatunki ptaków.

Istnieje możliwość do zmiany koloru i impregnacji.
Jesteśmy producentem budek dla ptaków, więc możemy dodawać i modyfikować wszystkie elementy budki według życzenia. Zmiana rozmiaru, sposobu wieszania, wypalonego logotypu to żaden problem. Zapraszamy do kontaktu.


CAŁOŚĆ DOCHODU PRZEKAZUJEMY NA OCHRONĘ PRZYRODY

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl