Budka dla ptaków typ A1

Dostępność: brak towaru
Cena: 32,00 zł 32.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

BUDKA TYPU A1

 

Od budki A różni się tylko o 5 mm szerokości otworu wlotowego. Jednak ten detal sprawia, że budka A1 jest to doskonałym lokum dla sikory modrej, jednego z największych ptasich sprzymierzeńców naszych ogrodów. Budki A1 to kolejne modyfikacje pomysłów profesora Sokołowskiego. Mniejszy niż w typie A otwór wlotowy uniemożliwia gnieżdżenie się w tej budce mazurków, sikor bogatek i wróbli. Co ma pozwolić na lęgi w naszym ogrodzie gatunkom mniejszym i słabszym, takim jak muchołówka żałobna i sikora modra, w lasach w tym typie budek może gnieździć się również sikora sosnówka lub czubata.

Budka typu A1 wywieszona wraz z budką A doskonale wyrówna szanse między sikorami, wróblami i mazurkami, zwiększając potencjalną bioróżnorodność naszego ogrodu, parku lub lasu. Dając ptakom więcej możliwości na lęg budka A1 jednocześnie posiada praktyczne cechy budek A, przede wszystkim niewielki rozmiar i poręczność.
Warto mieć w ogrodzie, choć jedną budkę A1. Ze względu na niezwykle skuteczną w chwytaniu owadów i ich larw sikorę modrą. I nie mniej skuteczną, lecz polującą zdobywanie bardziej widowiskowo muchołówkę, która jak sama jej nazwa wskazuje poluje na owady w powietrzu, prezentując przy tym niebywały kunszt lotu.Gatunki zasiedlające:
sikora modra
muchołówka żałobna
sikora sosnówka
sikora czubataDane techniczne:
Wysokość: 34 cm
Szerokość: 15 cm
Długość: 15 cm
Średnica otworu wlotowego: 33 mm
Grubość ściany przedniej wokół otworu wlotowego: 6 cm
Waga: 3 kg
Długość uchwytu mocującego: 52 cm
Grubość deski: 2 cm
Deska surowa sosnowa


 

Wieszanie:
Budkę tego typu wieszamy głównie na drzewach. Choć przeznaczona dla małych ptaków, wszystkie zasiedlające je gatunki są ściśle terytorialne. Tak jak w przypadku budek A w lasach powinny wisieć minimalnie z 20 metrowym odstępem. W ogrodach nie powinna być najliczniejszą budką lęgową. Gdyż najczęściej zasiedlająca je sikora modra w sezonie lęgowym zazdrośnie strzeże terytorium.
Budkę tego typu wieszamy na wysokości 3-5 metrów. Unikamy bezpośrednio nasłonecznionych miejsc. Na rosnących samotnie drzewach w żadnym wypadku nie wieszamy budki od południa i zachodu. Dbajmy o to, aby budka wisiała w pionie, a w jej pobliżu nie było niczego, co ułatwiłoby rabunek lęgu przez drapieżniki.

Istnieje możliwość do zmiany koloru i impregnacji.
Jesteśmy producentem budek dla ptaków, więc możemy dodawać i modyfikować wszystkie elementy budki według życzenia. Zmiana rozmiaru, sposobu wieszania, wypalonego logotypu to żaden problem. Zapraszamy do kontaktu.


CAŁOŚĆ DOCHODU PRZEKAZUJEMY NA OCHRONĘ PRZYRODY

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl