Kategorie produktów
Nowości
Dwustronne zakładki - kwiaty polne
Dwustronne zakładki - kwiaty polne
30,00 zł
szt.

Budka dla ptaków typ B

Dostępność: dostępny na zamówienie
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 40,00 zł 40.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

BUDKA TYPU B


Typ B to budka dedykowana szpakom, ptakom ze wszech miar pożytecznym i potrzebnym w naszej sąsiedztwie. To, że szpaki pożerają, co roku tony naszych owoców jest już nieco zleżałym przesądem. To, że pożerają tony owadów, ślimaków i pająków z naszych ogrodów to fakt. Budki B wieszamy na drzewach, ale także na elewacji budynków, a nawet na słupach, zarówno tych specjalnie przygotowanych jak i tych trakcyjnych.
Pozornie duże gabaryty i cenę tego typu skrzynki lęgowej zrekompensują nam z nawiązką jej mieszkańcy. Prócz szpaków w takich budkach lęgną się rzadko, lecz regularnie gatunki: sikory bogatki, sikory modre, jerzyki, pleszki, krętogłowy, wróble domowe i kowaliki. Ten ostatni zasiedlając budkę typu B, która jest dla niego po prostu za duża pieczołowicie zmniejsza otwór wejściowy zmieszaną ze śliną gliną i błotem.
W naszym ogrodzie budka B z rodziną szpaków będzie przysłowiowym „ptasim radiem”, miejscem, w którym zawsze będzie działo się coś ciekawego. Bo szpaki prowadzą niezwykle aktywne i towarzyskie życie. Ale zdecydowanie największy walor budki B ze szpaczą rodziną to dźwięki. Szpaki śpiewają często, chętnie i różnorodnie ucząc się zasłyszanych głosów innych ptaków i dźwięków mechanicznych. A najciekawsze są ich wiosenne pieśni szpaków. Bo przynoszą one ze sobą to, co usłyszały w ciepłych krajach. Wtedy ich pieśni przywodzą na myśl egotyczne kraje.Gatunki zasiedlające:
sikora bogatka
sikora modra
jerzyki
pleszki
krętogłowy
wróble domowe
kowalikiDane techniczne:
Wysokość: 41 cm
Szerokość: 19 cm
Długość: 19 cm
Średnica otworu wlotowego: 47 mm
Grubość ściany przedniej wokół otworu wlotowego: 4 cm
Waga: 4 kg
Długość uchwytu mocującego: 60 cm
Grubość desek: 2 cm

Deska surowa sosnowaWieszanie:
Budkę tę możemy montować na elewacjach budynków, drzewach a nawet słupach. Znajdzie lokatorów zarówno w ogrodach, lasach, parkach, skwerach, pojedynczych drzewach i w zadrzewieniach śródpolnych. Nie musimy zachowywać między nimi dużego odstępu, szpaki tolerują swoją obecność, przy czym budki w bezpośrednim sąsiedztwie sprawią, że ptaki częściej miast zajmować się pisklętami będą prowadziły sąsiedzkie swary.
Wieszamy ją na wysokość od 3 do 5 metrów. Tak jak wypadku wszystkich budek pamiętajmy żeby nie wisiała w pełnym słońcu, od strony południowej lub zachodniej. A także w pobliżu czegoś, co mogłoby ułatwić rabunek gniazda. W wypadku tej budki to szczególnie ważne ze względu na jej duży otwór wlotowy.

Istnieje możliwość do zmiany koloru i impregnacji na zamówienie.
Jesteśmy producentem budek dla ptaków, więc możemy dodawać i modyfikować wszystkie elementy budki według życzenia. Zmiana rozmiaru, sposobu wieszania, wypalonego logotypu to żaden problem. Zapraszamy do kontaktu.

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl