Nowości

Budka dla ptaków typ J

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 40,00 zł 40.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

BUDKA TYP J

Jerzyk (Apus apus) to jeden z tych gatunków ptaków, dla których miasta są podstawowym miejscem życia. Szczeliny w elewacjach i otwory wentylacyjne w budynkach są najważniejszym miejscem lęgu tego ptaka. Trzeba o tym pamiętać w trakcie remontów budynków. Są one jednym z największych zagrożeń dla tego gatunku. Musimy wiedzieć, że zgodnie z prawem każda zmiana w środowisku prowadząca do utraty miejsc rozrodu lub schronienia gatunków chronionych wymaga rekompensacji. W przypadku jerzyka utratę miejsc na gniazda z powodzeniem rekompensują budki lęgowe.

Budka lęgowa typu J to doskonałe rozwiązanie na elewacjach budynków. Jest wytrzymała, dobrze wkomponowuje się w elewację i stanowi, co najważniejsze realne zadość uczynienie straconych miejsc lęgu jerzyków.

Co ważne, oprócz jerzyka w budkach tego typu lęgnie się wróbel domowy, kolejny coraz rzadszy ptak ściśle związany z budynkami. Dość niespodziewanym acz rzadkim gościem budek lęgowych typu J są sikory bogatki.


 

Gatunki zasiedlające:

Jerzyk,

wróbel,

sikora bogatka


 

Dane techniczne:

Wysokość: 16 cm

Szerokość: 36 cm

Długość: 18 cm

Wymiary otworu wlotowego: 60 x 35 mm

Grubość ściany przedniej wokół otworu wlotowego: 2 cm

Waga: 3,55 kg

Długość uchwytów mocujących: 36 cm

Grubość desek: 2 cm

Nieimpregnowane


 

Wieszanie:

Budki dla jerzyków montujemy wysoko. Minimum to 5 metrów. Aby wkomponować budki w elewację można je powiesić tuż pod kapy dachów. Montaż na szybach wind lub szybach wentylacyjnych jest mniej pożądany- jerzyk potrzebuje sporej wolnej przestrzeni pod budką, aby się rozpędzić.

Dolot do budki powinien być odsłonięty, bez przeszkód w postaci koron drzew, linii energetycznych lub anten. Nigdy nie wieszamy budek od południowej strony, również ekspozycja zachodnia powinna być unikana. Dlatego że budki będą tak bardzo się nagrzewać, że pisklęta nie będą miały szans na przetrwanie.

Jerzyki to gatunek lęgnący się w koloniach. Dlatego montujemy budki w skupiskach np., co kilka metrów kilka budek na jednej ścianie.

Montując budki na elewacjach pamiętajmy o solidnym ich przymocowaniu, bo wysokie ściany budynków to miejsca ekstremalne dla budek lęgowych (silny wiatr, duża różnica temperatur, bark osłony przed śniegiem i deszczem).

Zajmowanie budek dedykowanych dla jerzyków przez inne gatunki (wróble, szpaki) nie powinno nas martwić. Jerzyki są na tyle sprawne i agresywne, że poradzą sobie z „dzikimi” lokatorami.

Jerzyki przylatują do Polski późno, bo pod koniec kwietnia. Są bardzo konserwatywne, co do miejsc gniazdowania. Więc to, że nie wszystkie wywieszone budki lęgowe zostały zajęte nie powinno nas martwić. Ilość gniazdujących ptaków będzie rosła z sezonu na sezon.

Istnieje możliwość zmiany koloru i impregnacji.
Jesteśmy producentem budek dla ptaków, więc możemy dodawać i modyfikować wszystkie elementy budki według życzenia. Zmiana rozmiaru, sposobu wieszania, wypalonego logotypu to żaden problem. Zapraszamy do kontaktu.

CAŁOŚĆ DOCHODU PRZEKAZUJEMY NA OCHRONĘ PRZYRODY

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl