Nowości

Budka dla nietoperzy

Dostępność: duża ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 40,00 zł 40.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

BUDKA DLA NIETOPERZY


Ten rodzaj budki dedykowany jest nietoperzom, które są jedną z najbardziej zagrożonych grup ssaków. W Polsce występuje 26 gatunków nietoperzy, z czego aż 6 z nich umieszczonych jest w polskiej "Czerwonej Księdze Zwierząt". Na znaczący spadek liczebności tej grupy zwierząt ma wpływ wiele czynników, jednym z nich jest kurcząca się liczba naturalnych schronień (stare piwnice, strychy, drzewa z dziuplami). Środkiem zaradczym jest między innymi wieszanie budek.Gatunki zasiedlające:

gacek wielkouchy

karlik większy

karlik malutki

borowiec wielki

borowiec leśny

nocek Natterera

nocek BrandtaDane techniczne:

Wysokość: 41 cm

Szerokość: 11 cm

Długość: 27 cmWieszanie:

Budki można umieszczać w alejach, parkach, sadach i ogrodach, zarówno na terenach zabudowanych jak i poza nimi. Skrzynki należy wieszać grupowo, 10-20 budek w odstępach 50-120 m, na wysokości 4-5 m nad ziemią. Miejsce, w którym wisi budka powinno być osłonięte od wiatru i deszczu. Najkorzystniejsza jest wystawa południowa, od południowo-wschodniej do południowo-zachodniej (nasłoneczniona). Część skrzynek może znajdować się również w miejscach lekko ocienionych. Wlot do skrzynki powinien być swobodny, nie blokowany przez gałęzie czy podrost. Aby zabezpieczyć nietoperze przed konkurencją ze strony ptaków niektórzy specjaliści zalecają równoczesne rozwieszanie budek ptasich.

 
Istnieje możliwość do zmiany koloru i impregnacji na zamówienie.
Jesteśmy producentem budek dla ptaków, więc możemy dodawać i modyfikować wszystkie elementy budki według życzenia. Zmiana rozmiaru, sposobu wieszania, wypalonego logotypu to żaden problem. Zapraszamy do kontaktu.


CAŁOŚĆ DOCHODU PRZEKAZUJEMY NA OCHRONĘ PRZYRODY

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl