Hotel dla owadów

Dostępność: średnia ilość
Wysyłka w: 5 dni
Cena: 90,00 zł 90.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

WIELOPOZIOMOWY HOTEL DLA OWADÓW

 

Wielofunkcyjny domek dla owadów służący zarówno zapylaczom jak i naturalnym pogromcom szkodników w naszym ogrodzie. Nazywany także hotelem czy budką dla owadów lub domkiem dla pszczół samotnic. Pomaga zachować naturalną równowagę zapewniając schronienie oraz miejsce do rozmnażania pożytecznym owadom, zapylaczom i pogromcom szkodników.

Zabezpieczony naturalnym impregnatem.

Wymiary: 32x47x12 cm

Jakie owady skorzystają z budek, domków, hoteli dla owadów?

Z tego modelu najchętniej skorzystają zapylacze i owady żerujące na szkodnikach takie jak murarki ogrodowe. Są to dzikie pszczoły samotnice. W warunkach stworzonych przez człowieka żyją w kolonii, ale nie współpracują ze sobą i nie maja królowej. Każda pszczoła jest samodzielna i niezależna. Murarki  wymiarami ciała zbliżone do pszczoły miodnej , ale nie produkują miodu - ich jedynym celem jest zapylanie kwiatów. Najistotniejszą ich cechą z punktu widzenia posiadacza ogrodu (oprócz zapylania roślin), jest to, że pomimo posiadania żądła w ogóle go nie używają. Nadają się więc wyśmienicie nawet do małych ogrodów i nie stanowią zagrożenia dla:

Biedronka – piękne, żywiące się mszycami owady, wykorzystywane są w biologicznym zwalczaniu szkodników.

Złotooki – zwalczają mszyce i przędziorki oraz często pełnią rolę zapylaczy.

Po co budki, domki, hotele dla owadów?

Konstrukcja domków pozwala wiosną na bezpieczne złożenie jaj potencjalnym lokatorom a zimą zwiększa szansa na przetrwanie do następnego sezonu. Również w pełni lata znajdą się chętni na noclegi, które odpracują, zapylając rośliny i pomagając nam w walce ze szkodnikami.

Gdzie zwieszać budki, domki, hotele dla owadów?

Najlepiej jest je umieszczać w miejscu suchym osłoniętym przed wiatrem i deszczem. Domki maja zastąpić obecność w naszej okolicy strzech krytych słomą i rozpadających się ceglanych murków więc warto domki zawieszać na ścianach budynków czy zabudowań gospodarskich.

CAŁOŚĆ DOCHODU PRZEKAZUJEMY NA OCHRONĘ PRZYRODY

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl