Kategorie produktów

Hotel dla owadów

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 10 dni
Cena: 90,00 zł 90.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

WIELOPOZIOMOWY HOTEL DLA OWADÓW

 

Wielofunkcyjny domek dla owadów służący zarówno zapylaczom, jak i naturalnym pogromcom szkodników w naszym ogrodzie. Nazywany także hotelem czy budką dla owadów lub domkiem dla pszczół samotnic. Pomaga zachować naturalną równowagę zapewniając schronienie oraz miejsce do rozmnażania pożytecznym owadom.

Zabezpieczony naturalnym impregnatem.

Wymiary: 32 x 47 x 12 cm

 

Jakie owady skorzystają z budek, domków, hoteli dla owadów?

Z tego modelu najchętniej skorzystają zapylacze i owady żerujące na szkodnikach:

Murarki ogrodowe – dzikie pszczoły samotnice. W warunkach stworzonych przez człowieka żyją w kolonii, ale nie współpracują ze sobą i nie maja królowej. Każda pszczoła jest samodzielna i niezależna. Murarki  wymiarami ciała zbliżone do pszczoły miodnej , ale nie produkują miodu - ich jedynym celem jest zapylanie kwiatów. Najistotniejszą ich cechą z punktu widzenia posiadacza ogrodu (oprócz zapylania roślin), jest to, że pomimo posiadania żądła w ogóle go nie używają. Nadają się więc wyśmienicie nawet do małych ogrodów i nie stanowią zagrożenia dla:

Biedronki – piękne, żywiące się mszycami owady, wykorzystywane są w biologicznym zwalczaniu szkodników.

Złotooki – zwalczają mszyce i przędziorki oraz często pełnią rolę zapylaczy.

 

Po co budki, domki, hotele dla owadów?

Konstrukcja domków pozwala wiosną na bezpieczne złożenie jaj potencjalnym lokatorom a zimą zwiększa szansa na przetrwanie do następnego sezonu. Również w pełni lata znajdą się chętni na noclegi, które odpracują, zapylając rośliny i pomagając nam w walce ze szkodnikami.

 

Gdzie zwieszać budki, domki, hotele dla owadów?

Najlepiej jest je umieszczać w miejscu suchym osłoniętym przed wiatrem i deszczem. Domki maja zastąpić obecność w naszej okolicy strzech krytych słomą i rozpadających się ceglanych murków więc warto domki zawieszać na ścianach budynków czy zabudowań gospodarskich.

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl