Nowości
Sierp kuty polski FSK SFK
Sierp kuty polski FSK SFK
39,00 zł
szt.
Jak założyć łąkę kwietną? 0
Jak założyć łąkę kwietną?

Poniżej przedstawiamy spis siedmiu kroków które ułatwią rozpoczęcie przygody z łąkami kwietnymi. Zakładanie łąki kwietnej wymaga odrobiny specjalistycznej wiedzy oraz cierpliwości. Zalecamy kilkukrotne przeczytanie naszych zaleceń przed wzięciem się do pracy.

1) Miejsce na łąkę

Najlepiej jakby było to miejsce nasłonecznione z glebą lekko zasadową – większość mieszanek przeznaczone jest na takie tereny. Posiadamy także mieszanki przeznaczone do siania w półcieniu. Zmierz miejsce i określ ile ma metrów kwadratowych.

2) Wybór mieszanki

Dobierz mieszankę dostosowaną to indywidualnych potrzeb. Pamiętaj o normie wysiewu, która może się znacznie różnić. Bogactwo naszych mieszanek pozwoli na realizację najbardziej fantazyjnych pomysłów. Mieszanka jednoroczna to sposób na kolorowy efekt w pierwszym roku a wieloletnia na ograniczenie pielęgnacji i oszczędności.

3) Przygotowanie terenu

Najważniejsze jest pozbycie się innych roślin np. traw. Mogą one zagłuszyć w przyszłości rośliny łąkowe. Wzrusz ziemią i wyrównaj.

4) Mieszanie z wypełniaczem

Nasze mieszanki w większości są czyste i bez wypełniaczy. Aby ułatwić sobie wysiew zmieszaj je np. z wermikulitem w proporcji 1:3 np. 10 g nasiona na 30 g wermikulitu.

5) Siew

Postaraj się równomiernie rozprowadzić nasiona na całym terenie. Możesz zastosować siewniki mechaniczne, ręczne lub siać z ręki na krzyż.

6) Wałowanie/udeptywanie

Nie ma nic lepszego niż porządny profesjonalny wał ogrodniczy. Jeżeli go nie posiadasz musi wystarczyć dokładne przydeptanie.

7) Podlewanie

Łąka po wysianiu powinna zostać porządnie nawodniona. Ułatwi to kiełkowanie nasion. Dla najlepszego efektu podlewaj łąkę co dwa trzy dni przez pierwsze dwa miesiące.

 

W razie pytań jesteśmy do dyspozycji sklep@lakikwietne.pl

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl