Newsletter
Podaj swój adres e-mail, jeżeli chcesz otrzymywać łąkowe wiadomości: aktualności, porady i informacje o nowościach i promocjach w sklepie
Fundacja Łąka

Sklep Łąki Kwietne jest częścią Fundacji Łąka.

Logotyp Fundacji Łąka

Misją Fundacji jest promocja pożytecznych łąk kwietnych w przestrzeni polskich miast. Łąki są ekologiczne, piękne i praktyczne. Łąka to kilkadziesiąt gatunków kwitnących roślin, zamieszkują ją m.in. pszczoły, motyle i ptaki. Łąki są łatwe i tanie w utrzymaniu – nie wymagają nawożenia i podlewania, a ilość koszeń ograniczona jest do 1-2 w sezonie. Łąki ograniczają wpływ człowieka na środowisko – pyłochłonne rośliny zmniejszają zanieczyszczenie powietrza i zatrzymują cenną wodę w glebie. A do tego wszystkiego są po prostu piękne! Zastępując nudne trawniki, łąki kwietne mogą stać się pożyteczną oazą bioróżnorodności w przestrzeni miejskiej.


 

Robiąc zakupy w naszym sklepie wspieracie cele statutowe Fundacji Łąka. Całość dochodu jest przeznaczona na wspieranie dzikiej przyrody. Fundacja prowadzi działania informacyjne, projekty społeczne i edukacyjne, warsztaty, badania naukowe, bezpłatne konsultacje dla urzędników. Zakłada też nowe łąki w miastach - sieje, kosi, zbiera nasiona. 


 

W 2017 roku z inicjatywy Zarządu Zieleni Miejskiej w Krakowie fundacja założyła 100 000 m2 łąk kwietnych zlokalizowanych m.in. na Błoniach Krakowskich, w Parku Lotników, w Parku Jordana, Parku Skalskiego, Parku Rżąka czy ulic Nowosądeckiej, Armii Krajowej, Marii Konopnickiej.

W roku 2018 priorytetem wśród działań Fundacji jest konsultacja projektów łąkowych w kilkudziesięciu polskich miastach. Kwietne łąki miejskie stanowią istotny element realizacji w ramach konkursu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej “Rozwój terenów zieleni w miastach i ich obszarach funkcjonalnych” POIS.2.5/2/2016, działania 2.5 Poprawa jakości środowiska miejskiego Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014. – Rozwój terenów zieleni w miastach i ich obszarach funkcjonalnych. 

Fundacja prowadzi także projekt badawczy, którego celem jest wyselekcjonowanie roślin, które w najwyższym stopniu odpowiadają za antysmogową funkcję łąk kwietnych


 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl