Nowości
Dzień Oszczędzania Energii 0
Dzień Oszczędzania Energii

Oszczędzać energię możemy na wiele różnych sposobów, a dzisiejsze obchody mają nas zainspirować do działania. Gdy za oknem zima i już zdążyliśmy zauważyć, że potrzebujemy wydać więcej pieniędzy na opłacenie zimowych rachunków za energię elektryczną i ogrzewanie, to chyba jesteśmy wystarczająco zmotywowani aby podjąć właściwe kroki. Dzień Obniżania Kosztów Energii obchodzony jest w Stanach Zjednoczonych i w Wielkiej Brytanii właśnie 10 stycznia od wielu lat, ponieważ w czasie zimy odczuwamy największe zapotrzebowanie energii, głównie do ogrzewania. Choć współcześnie ogromne ilości energii zużywamy także latem, kiedy uruchamiamy klimatyzację w biurze, a coraz częściej także w domu.

Jest wiele sposobów na obniżenie rachunków za prąd, ciepło czy gaz. My polecamy ograniczanie kosztów energii przez zakładanie łąk, jako zielonych dachów. Ogród na dachu działa jak styropian lub wełna mineralna, czyli izoluje termicznie budynek zarówno od zimna jak i od ciepła. Gleba i rośliny absorbują  także mniej energii cieplnej niż blacha, dachówki czy inne pokrycia dachu.

Dach pokryty łąką kwietną stają się cenną ekologicznie powierzchnią. Kolorowe kwitnące rośliny działają jak izolacja w lecie i nie przepuszczają upału, a zimą oszczędzają energię. 

W naszym sklepie oferujemy specjalistyczną mieszankę do obsiewania zielonych dachów: Mieszanka na zielone dachy. Mieszanka to kompozycja bylin wieloletnich i rocznych kwiatów. Rośliny są jest niskie i odporne. W swoim składzie łąka na zielone dachy nie zawiera traw:

 

Inne przykłady wykorzystania łąk kwietnych na dachach budynków:

https://www.phipps.conservatory.org/images/made/assets/images/as_standard_image/Green-Roof-1_CREDIT-Paul-g_1320_620_s_c1.jpg

 

https://www.quickenloans.com/blog/wp-content/uploads/2015/03/Greenbutterfly-2.jpg

 

By sookie (Flickr) [CC BY 2.0 (http://creativecommons.org/licenses/by/2.0)], via Wikimedia Commons from Wikimedia Commons

 

 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl