Nowości
Sierp kuty polski FSK SFK
Sierp kuty polski FSK SFK
39,00 zł
szt.
Dlaczego warto mieć łąkę? 0
Dlaczego warto mieć łąkę?

Łąki są pożyteczne, piękne i praktyczne. Mimo, że w przestrzeni miejskiej coraz więcej uwagi poświęca się łąkom kwietnym, zastępując nimi trawniki, wciąż niewielu posiadaczy ogrodów zdaje sobie sprawę z licznych zalet posiadania łąki. Warto przyjrzeć się bliżej tematowi wszechstronnych łąk kwietnych, żeby przekonać się, jak wiele dobrego dla siebie i otoczenia możemy zrobić siejąc łąkę - nawet na najmniejszej powierzchni. 

 

1. Łąki są pożyteczne

Siejąc łąki kwietne, wspieramy przyrodę. Kwiaty przyciągają pszczoły, motyle i ptaki, szukające pożywienia oraz schronienia. Mogą być oazą spokoju dla ludzi oraz roślin i zwierząt znajdujących tu swoje miejsce do życia. Łąki pomagają zachować cenną wodę tam, gdzie jest potrzebna oraz zatrzymują pyły tworzące smog.

 

2. Łąki są piękne

Łąki kwietne to miejsca pełne życia, dostarczające pozytywnych doznań estetycznych. Dostępność pokarmu przyciąga pożyteczne owady zapylające, ptaki i małe ssaki, a kwitnące rośliny zachwycają barwami i zapachami. Ich wygląd zmienia się dynamicznie wraz z porami roku. Łąka to zaproszenie koloru, dźwięku i zapachu do naszego otoczenia.

 

3. Łąki są praktyczne

Łąki kwietne wymagają mniej pielęgnacji niż trawniki. Są odporne na suszę i wystarczy kosić je raz w sezonie. To pozwala posiadaczowi na oszczędność czasu i finansów, jednocześnie pozbawiając go uciążliwych dla otoczenia odgłosów kosiarki i trujących spalin.

 

Łąkę można stworzyć niemal w każdych warunkach - choć najlepiej prezentuje się na stanowiskach dobrze nasłonecznionych. Założenie kwietnej łąki nie jest bardziej skomplikowane, niż założenie trawnika. Można to zrobić na dowolnej powierzchni i o każdej porze roku, choć łąka wysiana wczesną wiosną dłużej będzie służyła swojemu otoczeniu. Jako fundacja zachęcamy do tworzenia pięknych siedlisk dzikiej przyrody, a w razie wątpliwości służymy radą. W kolejnych postach będziemy podpowiadać, jak wybrać odpowiednią mieszankę i sprawić, by łąka kwietna była dla posiadaczy źródłem radości i satysfakcji. 

Komentarze do wpisu (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl