Nowości
Dwustronne zakładki - kwiaty polne
Dwustronne zakładki - kwiaty polne
30,00 zł
szt.
Siejemy łąki jesienią 0
Siejemy łąki jesienią

Wczesna jesień to doskonały termin na sianie łąk dzikich kwiatów składających się z rodzimych gatunków wieloletnich. Wybieramy siew jesienny, aby zmniejszyć ryzyko suszy w czasie kiełkowania, uniknąć chwastów i cieszyć się kwiatami już od wiosny.

W poście podpowiadamy także, jakie mieszanki najlepiej wybrać do siewu jesiennego. 

czytaj całość »
Przygotowanie stanowiska do wysiewu łąki 0
Przygotowanie stanowiska do wysiewu łąki

Założenie własnej łąki nie jest skomplikowane, ale należy pamiętać o kilku istotnych elementach, bo bez dobrego przygotowania stanowiska, szanse na powodzenie w dłuższym terminie są niewielkie. Przede wszystkim należy pozbyć się roślin, które mogą zdominować naszą łąkę i zagłuszyć wzrost kwiatów. 

Do przygotowania terenu pod łąkę, zwłaszcza we własnym ogrodzie, polecamy naturalne metody mechaniczne. Nie zalecamy stosowania oprysków herbicydami, bo substancją aktywną takich środków jest często glifosat, którego bezpieczeństwo było wielokrotnie podważane. Ten temat rozwiniemy w jednym z kolejnych postów, bo uważamy go za szczególnie istotny w kontekście ochrony przyrody. 

 

czytaj całość »
Jak wybrać mieszankę nasion łąk kwietnych? 0
Jak wybrać mieszankę nasion łąk kwietnych?

Łąka kwietna sprawdzi się wszędzie - w ogrodzie, na balkonie czy na osiedlu. Może nią zastąpić trawnik albo wypełnić skrzynki balkonowe. 

Zakładając łąkę kwietną możemy wybrać między mieszankami jednorocznymi i wieloletnimi albo wykorzystać miks obu rodzajów nasion. Opcją są też łąki wysiewane w połączeniu z nasionami traw. Wszystko zależy od tego, jak szybko chcemy uzyskać docelowy efekt wizualny i na jakie nakłady możemy sobie pozwolić.

Wybór odpowiedniej mieszanki zależy też od warunków, w jakich ma rosnąć łąka - nasłonecznienia stanowiska, żyzności i wilgotności gleby czy jej przepuszczalności. 

czytaj całość »
Przeprowadziliśmy się! Nowy adres magazynu 0
Przeprowadziliśmy się! Nowy adres magazynu

Stało się! Niemal równo w dwa lata po otwarciu sklepu internetowego zmieniliśmy naszą siedzibę! Rozwijamy się, mamy nowe pomysły, potrzebujemy więcej miejsca :)

Przeprowadzka jest też odpowiedzią na rosnące zainteresowanie łąkami kwietnymi i dzikimi kwiatami wśród posiadaczy ogrodów. Chcemy być bliżej naszych klientów, pokazywać, edukować, badać. Od 1 lutego nasz magazyn znajduje się w podwarszawskim Centrum Ogrodniczym w Broniszach, przy ul. Poznańskiej 75. 

czytaj całość »
Dlaczego warto mieć łąkę? 0
Dlaczego warto mieć łąkę?

Łąki są pożyteczne, piękne i praktyczne. Mimo, że w przestrzeni miejskiej coraz więcej uwagi poświęca się łąkom kwietnym, zastępując nimi trawniki, wciąż niewielu posiadaczy ogrodów zdaje sobie sprawę z licznych zalet posiadania łąki. Warto przyjrzeć się bliżej tematowi wszechstronnych łąk kwietnych, żeby przekonać się, jak wiele dobrego dla siebie i otoczenia możemy zrobić siejąc łąkę - nawet na najmniejszej powierzchni. 

czytaj całość »
Karmniki dla ptaków DIY - najprostsze 0
Karmniki dla ptaków DIY - najprostsze

Kiedy śnieg przykryje krzewy i ziemię, to najwyższy czas na dokarmianie ptaków. Jeśli szukacie inspiracji, jak w tym roku zadbać o skrzydlatych przyjaciół z sąsiedztwa, to mamy kilka przepisów na proste karmniki DIY (do samodzielnego wykonania w domu).

czytaj całość »
Ptaki zimujące 0
Ptaki zimujące
Łąki, które  w sezonie urzekają feerią barw i zapachów, dając schronienie i pożywienie pożytecznym owadom zapylającym, pełnią równie ważną funkcję zimą. Nasiona roślin łąkowych oraz zimujące między nimi bezkręgowce są pełnowartościowym pokarmem dla ptaków.
 
Warto wiedzieć, które z nich możemy spotkać zimą w swoim ogrodzie i na balkonie.

 

czytaj całość »
Jak założyć łąkę kwietną? 0
Jak założyć łąkę kwietną?

Jak wykonać, wysiać łąkę kwietną? To dość często pojawiające się pytania.

We wpisie przedstawiamy spis siedmiu kroków które ułatwią rozpoczęcie przygody z łąkami kwietnymi. Zakładanie łąki kwietnej wymaga odrobiny specjalistycznej wiedzy oraz cierpliwości. Z naszą pomocą każdy da sobie radę. 

czytaj całość »
Kąkol polny 0
Kąkol polny

Chwast upraw zbożowych, archeofit. Gatunek roślin z rodziny goździkowatych, kwitnie od czerwca do lipca, jest zapylany przez motyle. Cykl życiowy kąkola polnego jest silnie związane z cyklem wegetacyjnym zbóż - nasiona dojrzewają równocześnie z nasionami zbóż, wśród których rośnie kąkol. Dawniej roślina pospolita, obecnie przez chemizację rolnictwa jest zagrożona wyginięciem. Gatunek jest umieszczony na polskiej czerwonej liście w kategorii NT.

czytaj całość »
Krwawnica pospolita 0
Krwawnica pospolita

Bylina, hemikryptofit. Roślinie w skupiskach, kwitnie od czerwca do września, jest owadopylna. Krwawnica pospolita to jedna z roślin żywicielskich gąsienic motyla postojka wiesiołkowca. Jest pożytkiem dla motyli i pszczół, zbierających nektar z dna kwiatowego.

Krwawnica pospolita to roślina zielarska - ma działanie przeciwgorączkowe, przeciwzapalne i rozszerzające naczynia krwionośne. 

czytaj całość »
Złocień właściwy 0
Złocień właściwy

Złocień właściwy jest łatwy w uprawie, nie ma specjalnych wymagań co do gleby i jest w pełni mrozoodporny. Najłatwiej rozmnażać go przez podział bryły korzeniowej późną jesienią lub wczesną wiosną. Można też rozmnażać z nasion lub przez sadzonki. Po przekwitnięciu kwiatostany ścina się, a jesienią przycina się całe rośliny tuż przy ziemi. Na wiosnę odnawiają się z podziemnych kłączy.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl