Nowości
Jak wybrać mieszankę nasion łąk kwietnych? 0
Jak wybrać mieszankę nasion łąk kwietnych?

Łąka kwietna sprawdzi się wszędzie - w ogrodzie, na balkonie czy na osiedlu. Może nią zastąpić trawnik albo wypełnić skrzynki balkonowe. 

Zakładając łąkę kwietną możemy wybrać między mieszankami jednorocznymi i wieloletnimi albo wykorzystać miks obu rodzajów nasion. Opcją są też łąki wysiewane w połączeniu z nasionami traw. Wszystko zależy od tego, jak szybko chcemy uzyskać docelowy efekt wizualny i na jakie nakłady możemy sobie pozwolić.

Wybór odpowiedniej mieszanki zależy też od warunków, w jakich ma rosnąć łąka - nasłonecznienia stanowiska, żyzności i wilgotności gleby czy jej przepuszczalności. 

czytaj całość »
Przeprowadziliśmy się! Nowy adres magazynu 0
Przeprowadziliśmy się! Nowy adres magazynu

Stało się! Niemal równo w dwa lata po otwarciu sklepu internetowego zmieniliśmy naszą siedzibę! Rozwijamy się, mamy nowe pomysły, potrzebujemy więcej miejsca :)

Przeprowadzka jest też odpowiedzią na rosnące zainteresowanie łąkami kwietnymi i dzikimi kwiatami wśród posiadaczy ogrodów. Chcemy być bliżej naszych klientów, pokazywać, edukować, badać. Od 1 lutego nasz magazyn znajduje się w podwarszawskim Centrum Ogrodniczym w Broniszach, przy ul. Poznańskiej 75. 

czytaj całość »
Dlaczego warto mieć łąkę? 0
Dlaczego warto mieć łąkę?

Łąki są pożyteczne, piękne i praktyczne. Mimo, że w przestrzeni miejskiej coraz więcej uwagi poświęca się łąkom kwietnym, zastępując nimi trawniki, wciąż niewielu posiadaczy ogrodów zdaje sobie sprawę z licznych zalet posiadania łąki. Warto przyjrzeć się bliżej tematowi wszechstronnych łąk kwietnych, żeby przekonać się, jak wiele dobrego dla siebie i otoczenia możemy zrobić siejąc łąkę - nawet na najmniejszej powierzchni. 

czytaj całość »
Karmniki dla ptaków DIY - najprostsze 0
Karmniki dla ptaków DIY - najprostsze

Kiedy śnieg przykryje krzewy i ziemię, to najwyższy czas na dokarmianie ptaków. Jeśli szukacie inspiracji, jak w tym roku zadbać o skrzydlatych przyjaciół z sąsiedztwa, to mamy kilka przepisów na proste karmniki DIY (do samodzielnego wykonania w domu).

czytaj całość »
Dzień Oszczędzania Energii 0
Dzień Oszczędzania Energii

Dziś Dzień Obniżania Kosztów Energii, obchodzony na razie głównie w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Jednym ze sposobów ograniczania zużycia energii jest przekształcanie dachów w łąki. 

Ogród na dachu działa jak styropian lub wełna mineralna, czyli izoluje termicznie budynek zarówno od zimna jak i od ciepła. Gleba i rośliny absorbują mniej energii cieplnej niż blacha, dachówki czy inne pokrycia dachu.

czytaj całość »
Najlepszy prezent na Dzień Babci i Dzień Dziadka 0
Najlepszy prezent na Dzień Babci i Dzień Dziadka

Już wkrótce Dzień Babci i Dzień Dziadka - dobry moment, by podziękować im za miłość, ciepło i cenne rady. Jak to zrobić? Przede wszystkim – od serca. A jeśli oprócz serdecznych życzeń chcecie dać Dziadkom miły prezent, to naszą propozycją są nasiona łąk kwietnych. Łąka jest piękna, pachnąca i przyciąga pożyteczne owady. Jest z nią mało zachodu - wystarczy skosić dwa razy w całym roku. A do tego wiosenne wysiewanie łąki i obserwacja, jak rośnie i zakwita kolejnymi kwiatami, może być prawdziwą frajdą dla Dziadków i Wnucząt.

czytaj całość »
Ptaki zimujące 0
Ptaki zimujące
Łąki, które  w sezonie urzekają feerią barw i zapachów, dając schronienie i pożywienie pożytecznym owadom zapylającym, pełnią równie ważną funkcję zimą. Nasiona roślin łąkowych oraz zimujące między nimi bezkręgowce są pełnowartościowym pokarmem dla ptaków.
 
Warto wiedzieć, które z nich możemy spotkać zimą w swoim ogrodzie i na balkonie.

 

czytaj całość »
Wracamy do prowadzenia bloga 0
Wracamy do prowadzenia bloga

Nasz blog będzie poświęcony tematom związanym z łąkami - zakładaniem, utrzymaniem, zwierzętami zamieszkującymi łąki. Będziemy doradzać, inspirować, zachęcać. Chcemy, żeby cała Polska zakwitła ekologicznymi i pięknymi łąkami!

Zapraszamy!

czytaj całość »
Porady dla profesjonalistów 0
Porady dla profesjonalistów

Wskazówki są przeznaczone dla profesjonalistów i przedstawiają najwłaściwszy sposób na zakładanie łąki przez fachowców. Jest to kombinacja wiedzy dostępnej w książkach i poradnikach skonfrontowana z doświadczeniem zdobytym w polu podczas realizacji. Więcej o różnorodnych sposobach przygotowywania podłoża i dalszych krokach można się dowiedzieć na naszych stronach a wkrótce w poradnikach video. Zapraszamy także do kontaktu telefonicznego lub mailowego.

czytaj całość »
Jak założyć łąkę kwietną? 0
Jak założyć łąkę kwietną?

Jak wykonać, wysiać łąkę kwietną? To dość często pojawiające się pytania.

We wpisie przedstawiamy spis siedmiu kroków które ułatwią rozpoczęcie przygody z łąkami kwietnymi. Zakładanie łąki kwietnej wymaga odrobiny specjalistycznej wiedzy oraz cierpliwości. Z naszą pomocą każdy da sobie radę. 

czytaj całość »
Kąkol polny 0
Kąkol polny

Chwast upraw zbożowych, archeofit. Gatunek roślin z rodziny goździkowatych, kwitnie od czerwca do lipca, jest zapylany przez motyle. Cykl życiowy kąkola polnego jest silnie związane z cyklem wegetacyjnym zbóż - nasiona dojrzewają równocześnie z nasionami zbóż, wśród których rośnie kąkol. Dawniej roślina pospolita, obecnie przez chemizację rolnictwa jest zagrożona wyginięciem. Gatunek jest umieszczony na polskiej czerwonej liście w kategorii NT.

czytaj całość »
Krwawnica pospolita 0
Krwawnica pospolita

Bylina, hemikryptofit. Roślinie w skupiskach, kwitnie od czerwca do września, jest owadopylna. Krwawnica pospolita to jedna z roślin żywicielskich gąsienic motyla postojka wiesiołkowca. Jest pożytkiem dla motyli i pszczół, zbierających nektar z dna kwiatowego.

Krwawnica pospolita to roślina zielarska - ma działanie przeciwgorączkowe, przeciwzapalne i rozszerzające naczynia krwionośne. 

czytaj całość »
Złocień właściwy 0
Złocień właściwy

Złocień właściwy jest łatwy w uprawie, nie ma specjalnych wymagań co do gleby i jest w pełni mrozoodporny. Najłatwiej rozmnażać go przez podział bryły korzeniowej późną jesienią lub wczesną wiosną. Można też rozmnażać z nasion lub przez sadzonki. Po przekwitnięciu kwiatostany ścina się, a jesienią przycina się całe rośliny tuż przy ziemi. Na wiosnę odnawiają się z podziemnych kłączy.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl