Rośliny synantropijne

Dostępność: brak towaru
Cena: 69,00 zł 69.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

ROŚLINY SPOTYKANE BLISKO CZŁOWIEKA

W wyniku naszej działalności tworzą się coraz to nowe siedliska m.in. tereny ruderalne. Pośród hałd, w parkach, pomiędzy blokami mieszkalnymi, ale także na polach uprawnych spotykane są rośliny, które okazały się pionierami – nie przeszkadza im obecność człowiek. Zdawać by się mogło, że wręcz przeciwnie – służy im ona. Dzięki książce „Flora Polski. Rośliny synantropijne." dowiesz się jakie rośliny są związane z działalnością człowieka.

W książce przedstawiono powszechnie i rzadziej występujące gatunki siedlisk ruderalnych, pól uprawnych oraz gatunki obce na siedliskach naturalnych i półnaturalnych, czyli gatunki związane z osiedlami, gdzie żyją ludzie, i działalnością, którą prowadzi człowiek.

Każdy opis zawiera szczegółową charakterystykę botaniczną, informacje o występowaniu gatunku w Polsce i siedlisku, w którym rośnie, historię zawleczenia i status. Wszystkie najważniejsze cechy botaniczne przedstawiono na licznych fotografiach. Książka zawiera 266 opisów roślin synantropijnych. W części ogólnej znajduje się wiele ciekawych informacji dotyczących synantropizacji szaty roślinnej.

Autor: Barbara Sudnik-Wójcikowska
Format: 16, 5 x 22 cm
Liczba stron: 272
Oprawa: kartonowa z obwolutą PCV

Produkty powiązane

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl