Nasiona dzikich kwiatów - kwiaty polne dwuletnie

łac. biennis
Rośliny potrzebujące do odbycia cyklu rozwojowego dwóch okresów wegetacyjnych. Podczas pierwszego roku tworzy się jedynie krótki pęd z rozetą liści asymilujących oraz organy spichrzowe. W drugim roku wykształcają się pędy kwiatowe i nasiona, po czym roślina zamiera.

Dziewanna pospolita, ślaz dziki, żmijowiec zwyczajny… te nazwy jeszcze nic Ci nie mówią, ale już niebawem mogą stać się ulubionym elementem krajobrazu za oknem! Kwiaty polne i łąkowe dwuletnie to świetny wybór ze względu na długość kwitnienia oraz bogactwo gatunków. Wzrastają co prawda dłużej, ale prezentują się bardziej okazale niż odmiany jednoroczne. Nasiona mają czas na to, aby rozwinąć się, dobrze poznać podłoże i przetrwać do kolejnego sezonu.

Nasiona polnych kwiatów – dwuletnia łąka zamiast trawnika

Jeśli szukasz pomysłu na to, aby urozmaicić wygląd ogrodu, skwerku czy parku, nie znajdziesz lepszego rozwiązania niż łąka kwietna. To nie tylko ciekawy element krajobrazu, ale także miejsce stworzone dla tych, na których wygodzie powinno nam dziś zależeć najbardziej – a mianowicie dzikich zapylaczy. Pszczoły, trzmiele, muchówki czy biedronki będą wdzięczne za dodatkową przestrzeń, w której mogą całymi dniami pozyskiwać cenny nektar, przy okazji zapylając inne rośliny i tym samym utrzymywać ekosystem w równowadze. Zadbaj o naturę i sięgnij po nasiona polnych kwiatów dwuletnich.

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8