Lidl — realizacja łąki kwietnej

Lidl Polska wspiera bioróżnorodność. Sieć zakłada łąki kwietne, chcąc ograniczać negatywny wpływ na środowisko. Rośliny łąkowe znalazły się w kilku różnych lokalizacjach. Największa znajduje się przy centrum logistycznym w Dobroszycach w województwie dolnośląskim.

Lidl w swojej strategii CSR na lata 2020-25 umieścił łąki kwietne jako element działania w zakresie wsparcia bioróżnorodności, ochrony klimatu i zasobów naturalnych. Firma ŁĄKI KWIETNE miała przyjemność współtworzyć wykonanie łąki przy jednym z centrów logistycznych Lidl w miejscowości Dobroszyce. Wspólnie z Giardini Polska wykonaliśmy realizację z certyfikacją LEED.

Lokalizacja: centrum dystrybucyjne Dobroszyce
Powierzchnia: 77.743 m²
Mieszanka: autorska, dopasowana do terenu inwestora
Termin wykonania: jesień 2021

Zakładając łąkę kwietną, nie tylko realnie oszczędzamy pieniądze, ale i przyczyniamy się do wspierania tak bardzo potrzebnej nam bioróżnorodności, a także przeciwdziałamy negatywnym skutkom zmian klimatu. Działania te są szczególnie ważne na terenach inwestycyjnych i w przestrzeni publicznej. Jeśli szukasz oszczędności w firmie, odpowiadasz za działania CSR, działasz w firmie branży kształtowania zieleni lub też administracji, zgłoś się do nas już dziś.

Od 2014 roku tworzymy łąki kwietne, zamieniamy trawniki na pożyteczne kwiaty. Komponujemy autorskie mieszanki nasion. Dla profesjonalistów mamy specjalną ofertę cenową przy zakupie naszych mieszanek nasion, kompleksowe wsparcie w tworzeniu założeń oraz na każdym etapie realizacji. Nasi partnerzy mają możliwość udziału w szkoleniach online i stacjonarnych.

Chcesz dowiedzieć się więcej o łąkach kwietnych na terenach inwestycyjnych?

Zostaw nam kontakt do siebie. Odezwiemy się wkrótce.